Grille gazowe, ze względu na wiele charakteryzujących je zalet, cieszą się rosnącą popularnością i coraz częściej znajdują swoje miejsce w przydomowych ogródkach, gdzie odgrywają główną rolę podczas przyjęć na świeżym powietrzu. Ty również chcesz dołączyć do grona użytkowników zadowolonych z eksploatacji takiego sprzętu? Szybko przekonasz się, że taka inwestycja to prawdziwy strzał w dziesiątkę! Zastanawiasz się jednak, jak wybrać urządzenie, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania i pozwoli Ci czerpać pełną radość z grillowania? Już teraz sprawdź, na jakie kwestie zwrócić uwagę, aby kupić grill gazowy, który bezawaryjnie posłuży przez długi czas.
Czym różni się grill na gaz od zwykłego?
Zainwestować w grill węglowy, czy gazowy? To pytanie zadaje sobie wiele osób, dlatego warto poznać najważniejsze różnice występujące pomiędzy tymi urządzeniami. Grille węglowe to tradycyjna opcja – co do zasady są one dość tanie (nieco więcej kosztują modele wyposażone w dodatkowe funkcje), a ich konstrukcja pozwala przenosić je z jednej lokalizacji do drugiej, z kolei grillowane potrawy (mięso, warzywa, owoce, jak i sery) piecze się na ruszcie ulokowanym nad paleniskiem.
Przejdź do: Grille Gazowe ze stali nierdzewnej
Natomiast nowoczesne grille gazowe to wygodne w użytkowaniu kuchnie polowe (łatwo je rozpalić, a potem kontrolować temperaturę, kłopotów nie sprawia też czyszczenie takiego sprzętu), na których można szybko przyrządzać wiele dań cechujących się imponującymi walorami smakowymi. Atutem jest to, że podczas grillowania nie wydziela się dym, który szczypie w oczy i nieprzyjemnie pachnie, a co za tym idzie – przygotowywane dania są o wiele zdrowsze. W pojedynku grill węglowy a gazowy bez dwóch zdań wygrywa ta druga opcja, która zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających miłośników grillowania. Kup takie urządzenie i korzystaj z niego przez cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne.
Grill gazowy – na co zwracać uwagę przy zakupie?
Wszystkie te mocne strony grillów gazowych zachęcają do ich zakupu. Jednak jest to wydatek, który należy z wyprzedzeniem przemyśleć, aby później nie żałować podjętej decyzji. Podczas dokonywania tej transakcji trzeba skupić się zwłaszcza na aspektach takich jak:
- cena uwzględniająca budżet, który chce się przeznaczyć na ten cel,
- solidność konstrukcji i jakość materiałów, z jakich ją wykonano,
- stabilność urządzenia,
- typ sprzętu – model stacjonarny lub turystyczny,
- wielkość rusztu i liczba palników – dopasowane do częstotliwości grillowania i uwzględniające orientacyjną ilość osób, która ma spożywać przysmaki z grilla,
- dostępny zakres temperatur,
- rozmiar urządzenia, pozwalający swobodnie użytkować go na przestrzeni, jaką dysponujemy,
- łatwość obsługi (podnoszenia i opuszczania) pokrywy,
- dodatkowe elementy wyposażenia, udogodnienia i akcesoria,
- obecność ponadprogramowych funkcji – na przykład obrotowy ruszt,
- design – w końcu grill może być atrakcyjną ozdobą ogrodu.
Widać więc, że kluczową kwestią jest dopasowanie konkretnego grilla gazowego do indywidualnych potrzeb.